Hakkımızda

1978 yılında İstanbul‘ da alüminyum ve zamak parça üretimi ile yola çıkan Kormetal, günümüzde 25.000 m² kapalı alana sahip tesislerinde alçak basınç ve yüksek basınç alüminyum döküm teknolojileri ile otomotiv, aydınlatma, beyaz eşya, ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi sektörlere yönelik yüksek kalite standartlarında alüminyum döküm ürünler üretiyor. 1986 yılında hafif alaşımlı jant, 2017 yılında kişiye göre özel üretilen dövme jant üretim tesisleri yatırımlarını gerçekleştiren Kormetal, 42 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle en güncel teknolojileri bir araya getirerek, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı güvenilir ürünlerini müşterilerine sunuyor.

Kormetal, 1978’de 30 m² küçük bir atölyede başladığı faaliyetlerine günümüzde 25.000 m² kapalı alana sahip modern tesislerinde, tek çatı altında alçak basınç döküm parça üretimi, yüksek basınç döküm parça üretimi, hafif alaşımlı jant üretimi, KMForged kişiye özel jant üretimi gerçekleştirmektedir. Ar-Ge Merkezi, tasarım, döküm, işleme, boyama ve paketleme birimleri ile birlikte nitelikli insan gücünü çevre dostu üretim anlayışıyla birleştirerek müşterilerin talepleri doğrultusunda geliştirilen, sahip olduğu kalite belgeleri ile kalitesi belgelenmiş alüminyum parçalar üretiyor.

Fabrika, Alçak Basınç ve Yüksek Basınç alüminyum döküm fabrikaları olarak iki ana bölümde faaliyet göstermektedir. Kormetal, bu faaliyetlerinin yanı sıra 2010 yılından bu yana kış lastiğinin mucidi ve Finlandiya markası olan Nokian Tyres lastiklerinin Türkiye distribütörüdür. Ülke genelinde oluşturulan yaygın bayi ağı ile Türk otomotiv pazarına mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan bu üstün nitelikli ürünleri sunmaktadır.

42 yıldan fazla tecrübe

40 ülkeye ihtacat

%100 yerli üretim

Vizyonumuz

Alçak basınç döküm yöntemiyle üretilen hafif alüminyum alaşımlı jant ve yüksek basınçlı enjeksiyon döküm yöntemiyle üretilen endüstriyel ürünlerde, 2023 yılına kadar otomotiv orijinal ekipman üreticilerinin 1. seviye tedarikçisi durumuna gelmek.

Misyonumuz

Hafif alüminyum alaşımlı jant ve yüksek basınçlı enjeksiyon yöntemiyle üretilen endüstriyel ürünlerin global düzeydeki müşterilerinin bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarına göre koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak için, insan kaynakları, çevre ve iş sağlığı ve güvenliğini en yüksek düzeyde tutarak, şirket ortaklarını, çalışanını, tedarikçisini ve müşterisini ortak kurumsal değerlerle donanmış bir aidiyet yapısı içinde kararlılıkla buluşturmak.