Fabrika

İstanbul’da 25.000 m² kapalı alana sahip modern tesislerde Alçak Basınç ve Yüksek Basınç alüminyum döküm fabrikaları olarak iki ana bölümde faaliyet gösteren Kormetal tek çatı altında otomotiv, aydınlatma, beyaz eşya, ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi sektörlere yönelik uluslararası kalite standartlarında alüminyum döküm ürünler üretimektedir. Fabrikada, Kormetal markasıyla hafif alaşımlı jant ve KMForged markasıyla kişiye özel dövme jant üretimi de gerçekleştirilmektedir.

Kormetal, bünyesinde bulunan Ar-Ge Merkezi, sahip olduğu kalite belgeleri ve tasarım, kalıp üretimi, döküm, işleme, boyama ve paketleme birimleri ile birlikte nitelikli insan gücünü ve çevre dostu üretim anlayışını birleştirerek müşterilerin talepleri doğrultusunda uluslararası standartlarda ürünler üretmektedir.

25.000 m² kapalı alan

Ar-Ge Merkezi

%100 Yerli Üretim

ab

Alcak Basınç Döküm Fabrikası

Alçak Basınç Döküm fabrikası yılda 5.000 ton endüstriyel alüminyum parça ve 400.000 adet jant üretim ve işleme kapasitesine sahiptir. 

5.000 ton

Yıllık döküm ve işleme kapasitesi

400.000 jant

Yıllık jant üretim kapasitesi

Ar-Ge Merkezi

Tasarımdan son ürüne kadar üstün kalite

Kalite Belgeleri

Uluslararası kalite standartlarında üretim

Yüksek Basınç Döküm Fabrikası

Tam otomasyonlu alüminyum döküm presleme sistemine sahip tesis otomotiv, aydınlatma, beyaz eşya, ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi sektörler için alüminyum parça üretimi yapmaktadır.

1,250 ton

400 tondan 1.250 tona kadar 14 pres

8,500 g

20 g - 8,500 g arası parça üretimi

Ar-Ge Merkezi

Tasarımdan son ürüne kadar üstün kalite

Kalite Belgeleri

Uluslararası kalite standartlarında üretim

kalite