Kalite Politikamız




Kormetal olarak, müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede karşılamak en büyük hedefimizdir. Tüm siparişler, uluslararası kalitede üretilirken, uygun fiyatlı olma ve tam zamanında müşteriye ulaştırma ilkemizden de asla ödün vermemekteyiz.

Kalitemizi daima en üst seviyede tutabilmek için AR-GE çalışmaları yaparak üretim süreçlerimizin etkinliğini ve verimliliğini geliştirmekteyiz. Ailemizin bir ferdi olarak gördüğümüz müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlamak ve onlara karşı daima dürüst ve güvenilir olmak bizim için hayati önem taşımaktadır. Tüm süreçte ortaya çıkardığımız ürünlerimizin kalitesiyle dünya genelinde Türk Malı kalitelidir algısını yerleştirmek için de elimizden geleni yapmaktayız.

Kalite Kontrol



Üretiminde kaliteyi daima ön planda tutan Kormetal A.Ş.’nin, üretim sürecinde ürünlerinin kontrolü Kalite Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Üretilen jantlar ve alüminyum döküm parçaları 3 boyutlu ölçüm cihazlarıyla otomatik olarak ve geçer/geçmez mastarlarla manuel olarak kontrol edilir. Yüksek basınç döküm işlemleri sonrasında ise, yeni ürün devreye alma sürecinde proje ekibi tarafından giriş kalite kontrolden sevkiyata kadar; giriş kalite kontrol, proses kontrol, final kontrol ve yeni ürün numune kontrol bölümleri tarafından denetlenir

Uygulanan Testler



Kormetal tarafından üretilen tüm ürünler %100 sızdırmazlık testine tabi tutulur ve kontrolü %100 X-Ray ile yapılır. TSE ve TÜV sertifikalı kalite laboratuvarında jantların viraj yorma, radyal yorma, darbe, korozyon testleri ile balans, salgı ve yalpa kontrolleri yapılır. Alçak basınç döküm fabrikası kalite laboratuvarı test ve ölçüm cihaz parkurunda 1 adet Innmes viraj yorma makinesi, 1 adet radyal yorma makinesi, 2 adet darbe testi ünitesi, 2 adet balans, salgı ve yalpa kontrol makinesi, 2 adet korozyon test makinesi, 3D ölçüm cihazı, 1 adet X-Ray ve Jant sızdırmazlık test cihazı bulunmaktadır.

Yüksek basınç döküm merkezinde ise yüzey pürüzlülüğü, sertlik, sıvı penetrant, boya kalınlığı ölçümü ve radyografik muayene gibi testler uygulanmaktadır. Hata durumunda detaylı 8D çalışması yapılarak kök nedenler tespit edilerek ortadan kaldırılır. Süreç performanslarının ölçülmesi için, tedarikçi, süreç, ürün, KYS iç denetimleri gerçekleştirilerek belirlenen uygunsuzluklar giderilir ve iyileştirme fırsatları belirlenir.

Kalite Belgeleri

parallax background

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

Bilgi Talep Formu

transport2_pic23
Kormetal Sanayi ve Ticaret A.Ş.


0212 694 60 00
info@kormetal.com